WordPress’te Kullanabileceğiniz En Kaliteli 3 Haber Teması

WordPress’te kullanabileceğiniz en kaliteli 3 haber teması. WordPress altyapısı kullanılan haber, blog, magazin gibi web sitelerinde hem kullanış olarak kullanıcı dostu hem de ücret olarak çok fazla cep yakmayan temaları sizin için listeledik.

Kullanıcılar Binlerce Seçenek Arasında Kalıyor

Binlerce WordPress temaları arasında karar vermekte zorlanan kullanıcılar, hangi temayı kullanacağım sorunun cevabını bulmakta zorlanıyor. Çünkü artık neredeyse üretilen her tema, her işlevi görebilir olarak yayınlayor. Bu kapsamda internet üzerinde en çok puan almış temaları aşağıda bulabilirsiniz.

 

  • Sahifa

WordPress tabanlı bir web sayfası kurduysanız ve amacınız sadece içerik girmekse Sahifa teması tam size göre. Kategori olarak Magazin ve Blog olarak geçen Sahifa temasına örnek olarak haber sitesi şablonunu gösterebiliriz. Çünkü hem tasarım hem de kullanım anlamında tam bir haber sitesi şablonu olarak göze çarpıyor.

sahifa teması
wordpress sahifa teması

Sahifa Temasında Neler Yapabilirim?

Sahifa teması, kullanıcılarına birçok özelliği sunuyor. Bunların başında manşet oluşturma, slider (kayan görsel) özelliği, içeriklere yorum yapabilme gibi özellikler temanın öne çıkan materyalleri olarak karşımıza çıkıyor. Şablon olarak ise ilgi çekici şekilde tasarlanan Sahifa teması bünyesinde canlı içerik çekebileceğiniz eklentiler de bulunuyor.

Temada Karanlık Mod Özelliği

WordPress sitelerinizle tam optimize çalışan Sahifa temasında beyaz fondan gözleri yorulan kullanıcılar için Dark Mode (Karanlık Modu) özelliği bulunuyor. Sahifa temasında karanlık modu aktif ettiğiniz zaman, site tasarımında bulunan açık renkli kısımlar koyu renk ile değişiyor. Bu da kullanıcıya opsiyonel olarak sunulabiliyor.

Sahifa Temasında E-Ticaret Sitesi Tasarlayabilir Miyim?

WordPress’de E-Ticaret yapmak isteyen kullanıcıların ağırlıklı olarak tercih ettikleri WooCommerce ile tam uyumlu çalışabilen Sahifa temasında ürünlerinizi rahatlıkla sergileyebilirsiniz.

 

  • Newspaper

 

WordPress kullanıcıların en çok tercih ettiği, en çok indirme alan temalardan biri de Newspaper teması. Tam bir kullanıcı dostu olan tema dünya çapında 80 bini aşan indirme sayısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

wordpress newspaper teması
wordpress newspaper teması

Adından da anlaşılacağı üzere news sitesi kurmak isteyen kullanıcılara yönelik olarak hazırlanan Newspaper teması aynı zamanda blog sitesi olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Bunların yanı sıra Magazin ve Sosyal Medya siteleri tarafından da sıklıkla kullanılan Newspaper teması, Sahifa temasında olduğu gibi birçok farklı sektör için kurulan web sitelerine görsel ve kullanım anlamında uyum sağlayabiliyor.

Türk Kullanıcıların En Çok Tercih Ettiği Temalar Arasında

Newspaper teması, WordPress kullanan Türk kullanıcılar arasında en çok tercih edilen temalar arasında  üst sıralarda bulunuyor. Günümüzde birçok teknoloji, blog, haber gibi içerik paylaşan sitelerin çoğunda Newspaper temasını görebilirsiniz.

Peki Kullanacağım Tema SEO Anlamında Fayda Sağlıyor mu?

Google’da üst sıralara çıkmak isteyen kullanıcıların odak noktası olan SEO (Search Engine Optimization), WordPress kullanıcılar için de bir numaralı kritik nokta olmakta. Bu sebeple kullanılan temanın SEO’nuza destek olması veya SEO uyumlu içeriklerinizin sorunsuz bir şekilde indexlenmesine katkıda bulunması gerekiyor. Bu noktada Newspaper temasında tam SEO uyumu olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle sade tasarımı ve aynı zamanda hız olarak da büyük artı sağlayan tema SEO içerikleriniz için bir dost niteliğinde.

Newspaper Temasında AMP Eklentisi Bulunuyor

Birçok temada da bulunan AMP eklentisi Newspaper temasında tam entegre olarak karşımıza çıkıyor. Hava durumu, borsa gibi canlı içerik sunan eklentileri de bünyesinde barındıran tema kullanıcılarına bu anlamda da büyük bir destek sağlamış oluyor.

 

  • Jannah

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen temalardan biri de Jannah teması olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcı dostu ve arayüzü ile ön plana çıkan Jannah teması, WordPress kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatıyor.

wordpress jannah teması
wordpress jannah teması

Jannah Temasını Hangi Amaçlarla Kullanabilirim?

Jannah teması, arayüzü itibariyle bir WordPress magazin sitesi olarak karşımıza çıksa da içerisinde bulunan birden çok anasayfası ile birlikte farklı sektörler için kurulan web siteleri için de uyum sağlıyor. Tema içerisinde bulunan 20’ye yakın Demo Template’leri ile birlikte bu anasayfalara hazır olarak ulaşabilmenize olanak sağlayan Jannah teması, SEO konusunda da tam bir kullanıcı dostu.

En Hızlı WordPress Temaları Arasında

Sitenizin açılış hızına etki eden faktörlerden biri de kullandığınız temalardır. Bu konuda Jannah teması, hız optimzasyonu konusunda başarılı bir iş çıkarıyor.

Magazin ve blog sitesi olarak da kullanabileceğiniz Jannah temasının en güzel özelliklerinden biri de sizi tasarım anlamında yormaması. Sizler için bir önceki cümlelerde de sözünü geçirdiğimiz hazır template’leri ile birlikte  örnek bir şablon çıkarıyor ve size sadece içerik girmek kalıyor.

Yorum Yap